Léčebně ozdravný pobyt 2018 – 2022

Mořská pláž, ten nejlepší zážitek pro Vaše děti v Bulharsku.

FAKULTATIVNÍ VÝLETY

 

 

 

Delfinárium ve Varně (celodenní nebo půldenní)

odjezd od hotelu v  08:30hod., návrat do hotelu je kolem 16:30 hod.

 Hlavním programem návštěvy třetího největšího města bulharské republiky bude nezapomenutelná delfínní show. Po návštěvě delfinária následuje 1h – 1,5h návštěva města Varny s možností nákupu.

Kromě různých uliček a kostelů stojí ve Varně za projití velký Primorskyj park, který prý založil český botanik Anton Novák podle vzoru parků Belvederu. Park je přímo u moře a nachází se v něm ZOO, Delfinárium, Námořní a vojenské muzeum nebo Akvárium Černého moře. V námořním muzeu jsou makety lodí (hlavně křižníků), letadlo, vrtulník a hlavně vybavení lodí a zbraně jako děla, dělové věže, podmořské miny nebo torpédomety.

Za zmínku prohlídky stojí katedrála Nanebevzetí na náměstí Metropolita Simeona, která je stavěna po vzoru petrohradské katedrály.

Nesebar   

odjezd od hotelu ve 11:00 hod., návrat do hotelu je kolem 19:00 hod.

Návštěva Nesebaru – architektonické rezervace se starobylými kostely a chrámy, malebnými domečky a romantickými uličkami, která je zahrnuta do seznamu UNESCO od roku 1983. Město Nesebar, které patří mezi hlavní turistické letoviska na pobřeží Černého moře, se nachází pouhých 30km severovýchodně od Burgasu. Původní název tohoto města byl Manebria a pochází z dob thráckého krále Menase; město bylo založeno kolem roku 510 před n.l. Později byl název Manebria změněn na  Mesembria, z něhož poté vznikl název Nesebar, který se používá od roku 1934. K nejčastěji navštěvovaným památkám patří přístav a zejména typické historické domy s kamenným přízemím a dřevěným patrem, které jsou charakteristické zejména pro tento region. V letovisku se také nachází různorodé středověké kostely se zajímavými freskami, ikonami či keramickými ozdobami. Ve starobylých uličkách si návštěvníci mohou povšimnout na zdech typických domů vyřezávaných znaků ryb, slunce, lodi a mnoha dalších symbolů. Mezi časté výletní cíle rovněž patří opravené hrady a větrný mlýn.  Prohlídka jedinečných památek evropské kultury v doprovodu delegáta s českým výkladem.

 

Balčik a Botanická zahrada

Odjezd od hotelu v 08:30 hod., návrat do hotelu je kolem 16:30 hod.

Balčik patří mezi významná letoviska v severní části bulharského pobřeží. Leží 10 km od světoznámého letoviska Albena a 15 km od Zlatých písků.

Balčik se řadí mezi historická města a zachovává si svůj typický bulharský ráz. Mezi největší zajímavosti této lokality rozhodně patří letní palác rumunské královny Marie a rozsáhlá botanická zahrada s velkou sbírkou kaktusů a vodopádem.

Během tohoto půldenního výletu se podíváte do města Balčík, kde navštívíte botanické zahrady a letní sídlo královny Marie, keramické dílny pro výrobu typické bulharské keramiky.

Plavba lodí

Odjezd v 09:00 hod. od hotelu, návrat do hotelu je kolem 14:00 hod.

Tříhodinová plavba spojená s koupáním a rybolovem, obědem (ryby, salát, ovoce, a nealkoholické nápoje).

Veliko Tărnovo – historický symbol Bulharska

Odjezd v 07:00 h od hotelu, návrat do hotelu je kolem 19:30 hod.

Návštěva Bulharska bez prohlídky středověkého hlavního města Veliko Tărnova – to je jako kdybyste při výletu do České republiky vynechali Prahu. Bez přehánění lze tvrdit, že kombinace zeměpisné polohy, přírodní scenérie a historických památek řadí Veliko Tărnovo mezi historicky a architektonicky nejvýznamnější místa v Evropě. První, čeho si návštěvník Veliko Tărnova všimne, je dominanta města – vysoký skalnatý kopec Carevec obklopený mohutnými středověkými hradbami, který s okolím spojuje pouze úzký most. Uvnitř areálu hradu se nacházejí zříceniny carských paláců a kostelů.

Od protějšího kopce Trapezica ho odděluje řeka Jantra, která svými klikatými břehy připomíná plazícího se hada. Strmé svahy pod hradbami dosahují i několikasetmetrové výšky. Celou impozantní scenérii doplňují tisíce malých amfiteatrálně rozpoložených domků z 18. a 19. století, které z dálky působí jakoby byly postaveny jeden nad druhý a jejich střechy splývaly se skalnatými pahorky.

S překrásným pohledem na město by si mohli vystačit i turisté, kteří by ani neměli potuchy o tom, kolik historických událostí a spojitostí se zde odehrálo v kontextu evropských dějin.

 

  • Všeobecná zdravotní pojišťovna
  • Kovotour Plus - Nejlepší cestovní kancelář