Léčebně ozdravný pobyt pro děti 2024

Mořská hvězda BULHARSKO

Léčebně-ozdravné pobyty léčí

„Třítýdenní léčebný pobyt považuji za optimální, v 1. týdnu se aktivují imunitní děje a narůstá nemocnost dětí. Ve 2.-3. týdnu se dětí doléčují a zdravé předávají rodičům.  Za pozornost stojí skutečnost, že během pobytu klesá úrazovost a tím i chir. ošetření, tento trend souvisí s narůstající obratností a opatrnosti dětí při pohybových aktivitách. Z vlastní zkušenosti obvodního lékaře pro děti a dorost vím, že příznivý vliv klimatické léčby u dětí přetrvává minimálně po dobu následujících 6 měsíců. Léčebný pobyt  ze zdravotního hlediska velmi doporučuji a tohoto pobytu se zúčastňuji již několik let a osobně mohu zhodnotit ze své praxe zdravotní přínos tohoto pobytu pro děti, jenž se tohoto léčebného pobytu zúčastní.“

MUDr. František Barták

 

 

„Milí rodiče, milé děti,
již několik let mám tu čest účastnit se jako lékařka léčebného pobytu. A vždy znovu a znovu mne těší pohled na děti, které si svůj ozdravný pobyt u moře užívají.
Léčebná síla moře-slané vody, slunce, vlhkého klimatu se projevuje již během našeho přímořského pobytu.
Příznivý vliv na posílení imunity, na léčbu atopického ekzému, lupénky mohu pozorovat i posléze u svých dětí v ordinaci praktického lékaře pro děti a dorost.“

MUDr. Iva Přikrylová

 

 

„V mé ordinaci se střídají děti od narození až do dospělosti. Dělám jim SONO kyčlí, kontroluji páteř, manipuluji blokády, sleduji ploché nohy a jiné obtíže pohybového aparátu, kterými v dnešní době děti trpí, proto jsem ráda, že se v letošním roce naši kolegové pedagogové proškolili také v oblasti správného držení těla a všeho, co k tomu patří a budou věnovat maximální péči, aby dětem ukázali, jak se o sebe starat. Rovněž, jsem oslovila dětské lékaře a alergology. Potvrdili mně, že po ozdravném pobytu u moře, se jejich zdravotní stav zlepší nejméně po dobu půl roku. Děti jsou méně často nemocné, nemusí být léčeny antibiotiky a rovněž nález na kůži, je v zimních měsících výrazně zklidněn. Jsem nesmírně potěšena, že se akce  mohu každoročně zúčastnit a přispět tak, ke zdraví tolika dětí.“

MUDr. Iva Janíková

 

 

Léčebně ozdravné pobyty u moře jsou velice přínosné pro děti trpící vybranými chronickými nemocemi jako psoriáza, atopický ekzém, dermorespirační syndrom, bronchiální astma, chronické onemocnění dolních cest dýchacích, bronchiální astma, CHOPN, alergická rýma způsobená pylem, chronický zánět vedlejších nosních dutin, opakované záněty středouší, obezita a jiné respirační, dermatologické, alergologické a ORL indikace.

Léčebné účinky má především přímořské klima, čistá mořská voda s obsahem soli a jodu, ale i písek a kvalitní pravidelná strava s dostatečným pitným režimem. Důležitá je také dostatečná fyzická aktivita pod odborným vedením a režim celého dne přizpůsobený všem dětem různých věkových kategorií.

Pobyt u moře pomáhá dětem především posilovat imunitu a snižuje spotřebu užívaných léků. Klinický efekt přímořské léčby přetrvává po návratu min 4-6 měsíců. Významně se také snižuje krátkodobá absence dětí ve škole.

Delší přímořské pobytu umožňují organismu velmi pozvolnou adaptaci na nové prostředí a léčebný efekt je dlouhodobější. Pobyt u moře dětem pomůže změnit životní styl. Poznají, že pohyb jim neškodí. Zaznamenáváme i zlepšení psychické a fyzické kondice, získají vyšší sebevědomí a nové kamarády.

U dětí s respiračním onemocněním pobyt přináší zmírnění nočního kašle, což je velmi důležitý signál zásadního zklidnění chronického zánětu sliznice dýchacího ústrojí, zmírnění kašle přes den a snížení pocitu dušnosti.

Asi třetina dětí po návratu z léčebného pobytu snižuje spotřebu svých trvalých léků včetně inhalačních kortikosteroidů.

U kožních nemocí má asi největší význam omezení použití zevních hormonálních léků na kůži, už pro snížení jejich nežádoucích účinků.

Léčebně-ozdravné pobyty u moře prokazatelně přispívají ke zklidnění zánětu u kožních i respiračních onemocnění, celkovému posílení imunity organismu a jeho adaptace na okolní zevní vlivy. Mají velice silný preventivní význam s dlouhodobým efektem, proto se většina dětí účastní těchto pobytů opakovaně.

MUDr.Veronika  Cirmanová

 

 

  • KOVOTOUR PLUS s.r.o.
  • Kovotour Plus - Nejlepší cestovní kancelář